Бостон го победи Далас со 109-103, Лука Дончиќ не играше поради повреда, неговото враќање се очекува следната недела.

Кемба Вокер беше најефикасниот кај Бостон со 32 поени, Порзингис кај Далас со 23 поени и 13 скокови најдобар поединец.

РЕЗУЛТАТИ: 

Портланд – Голден Стејт 122-112, Кливленд – Шарлот 100-98,Оклахома – Мемфис 126-122, Филаделфија – Мајами 104-108, Вашингтон – Чикаго 109-110 (прод.), Минесота – Њу Орлеанс 99-107,  Денвер – Орландо 113-104 и Детроит – Торонто 99-112