Лука Дончиќ поради поведра не настапи за Далас на мечот со Детроит, но неговиот тим запиша победа со 115-105, клучни беа втората и четвртата четвртина, но и Тим Хардавеј кој постигна 42 поени.

Ова беше израмнет меч на кој Хардавеј се истакна за победа на Далас, запиша рекорд во кариерата, покрај 42. поена на ова придодаде и еден скок и три асистенции.

Резултати на останатите мечеви:

Индијана -Бруклин 113-130, Хјустон -Милвоки 143-136, Минесота -Голден Стејт 126-113, Деневер – Торонто 121-111 и Оклахома -Њу Орлеанс 95-109.