Словенецот Лука Дончиќ повторно одигра масетрален натпревар за Далас, неговата екипа го победи Орландо со 107-106, Словенецот натпреварот го заврши со 27 поени.

Дончиќ на ова придодаде по 7 скокови и асистенции, Далас има скор од 5 победи идва порази, Лејекрси се најуспешни со 6-1.

Резултати:

Индијана – Вашингтон 121-106

Хјустон – Голден Стејт  129 -112

Атланта – Чикаго 93-113

Торонто – Сакраменто 124-120

Мемфис – Минесота 137- 121

Јута – Филаделфија 106-104

ЛА Клиперс – Милвоки 124-129