Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ постигна 14 поени за екипата на Хувентуд во победата над Партизан од 85:82 во Еврокупот.

Во изборот на најубави потези и поени по завршницата од натпреварот се најдоа и неколку на нашиот репрезентатитец.