Хувентуд и Ненад Димитријевиќ славеа над Сарагоса и Џејкоб Вајли со 100:95 во македонската пресметка во Едеса Лигата а потегот на мечот го имаше нашиот помлад репрезентативец.

Димитријевиќ натпреварот го заврши со 19 поени, додека Вајли имаше дабл-дабл од 21 поен и десет скокови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Club Joventut Badalona (@penya1930)