Легендата на Лос Анџелес Лејкерс Коби Брајант е светост за навивачите на актуелниот НБА првак.

Прославата на шампионската титула низ улиците на Лос Анџелес ја одбележа инцидент во кој еден од присутните доби ќотек откако се „осмели“ да го навреди Коби.

Во моментот кога навивачите скандираа „Коби, Коби“ еден од присутните возврати со зборовите „Кој го е.. Коби“ по што веднаш беше соборен на земја и претепан.