Лука Дончиќ е еден од најдобрите млади играчи во светото, со Далас руши рекорди во НБА лигата каде блеска на секој натпревар.

Интересна стуација се случи на средбата со Мемфис, помошникот тренер на Далас, Џамал Мозли му удри шамар на Дончиќ, тој реагираше мирно…