Лука Динчиќ предвреме го завршу дуелот со Кливленд откако при водство од 68:57, Секстон го испровоцира вербално а овој одговори со удар под појасот.

По прегледот на снимката, судите го испратија Дончиќ во соблекувалната, Ова сепак не го загрози планот на Далас кој на крајот победи со 124:97.