Кошаркарите на Далас Маверикс покрај напорните тренинзи, знаат и одлично да се забавуваат во подготовките за продолжението на сезоната во НБА лигата.

Како и секогаш во главна улога се двајцата балканци, Лука Дончиќ и Бобан Марјановиќ кои на последниот тренинг играа еден на еден, дуел каков што досега не е виден.