Далас го победи Торонто со 110-102, Лука Дончиќ одново беше меѓу најдобрите на мечот и на чекор од трипл-дабл.

Словенецот постигна 26 поени, со 15 скока и седум асистенции, беше најефикасен кај Далас кој ја запиша седмата победа сезонава.

Џејмс Харден со извонредни 49 поени беше најисткнат поединец на мечот меѓу Хјустон и Минесота кој заврши со резултат 125-105. За Хјустон ова беше седна победа сезонава.

Резултати:

Чикаго – Бруклин 111-1117

Милвоки – Индијана 83-102

Мајами – Њу Орлеанс 109-94

Сан Антонио – Портланд 116-121

ЛА Клиперс – Атланта 150-101