Започна викенд „лудилото“ на Олстар во Чикаго со средбата  на  „ѕвездите во подем“ подечени меѓу Америка и тимот на светот.

Американците победи со 151-131, Мајлс Бриџис беше избран за МВП, натпреварот го заврши со 20 поени, 5 асистенции и 3 украдени топки.

Ар-Џеј Берет во „тимот на светот“ беше најефикасен со 27 поени, Лука Дончиќ реализираше 16 поени но го имаше и потегот на вечерта, погоди од половина терен!