Далас по продолжението го победи ЛА Клиперс 112-104, Лука Дончиќ  одново одигра добар натпревар, се врати во составот на екипата по повредата и беше најдобар поединец.

Најефикасен кај Далас беше Кристапс Порзингис со 30 поени, додека  Лука Дончиќ со 26 поени беше втор стрелец.

Резултати:

Њујорк Никс- ЛА Лејкерс 106-100,  Детриот – Мајами 92-100 и Портланд – Денвер 119-100