Словенецот Лука Дончиќ против Милвоки запиша нов трипл-дабл, со 19 асистенции, тоа е највисока бројка на додавања на еден меч во кариерата.

Дончиќ одигра нова маестрална партија и  го предводеше Далас до победа, НБА ја издвои оваа систенција како една од најубавите на мечот.