Вашингтон го победи Далас 119-118 на натпревар на кој победничката екипа постигна 19 тројки и кош за триумф во трка со сирената.

Визардси победија со поени постигнати на 0,2 секунди до крајот, Бредли Бил погоди за победа со поен разлика.

Најефикасни кај Вашинготн беа Бил со 29 поени, го следеа Бертанс со 20 и Хачимура со 17 поени.

Резултати:

Оклахома – Детроит 108:101

Сакраменто – Мајами 105:97

Феникс – Хјустон 127:91

Филаделфија – Мемфис 119:107

Индијана – Торонто 106:115

Бостон – Атланта 112:107

Јута – Портланд 117:114