Работнички по пазуа од пет натпревари успеа да се израдува на победа против МЗТ Скопје Аеродром.

„Вечното дерби“ го добија со 94:90. Гостинот од Аеродром не искористи шанса за победа откако Готчер на седум секунди до крајот не реализираше два пати од линијата за слободни фрлања при водство на Работнички од 91:90.

На ова следуваше „смирената рака“ на Питс … Уќивајте..