Денвер загуби од ЛА Лејкерс со 114-108, во поразениот тим блескаше Џамал Мари кој мечот го заврши со 32 поени.

Мари го имаше и потегот на натпреварот во поразот на својот Денвер, коментаторите „полудеа“ од оваа реакција.