Кошаркарите на Феникс ја продолжија победничката серија откако славеа против Голден Стејт во дербито на вечерта во НБА лигата со 104:96.

Ајтон со 24 поени и 11 скокови беше најдобриот во победничкио тим, за Голден се издвои Пол со 28 поени.

НБА резултати:

Сакраменто – ЛА Лејкерс 92:117

Порталнд – Детроит 110:92

Феникс – Голден Стејт 104:96

Торонто – Мемфис 91:98

Бруклин – Њујорк НИкс 112:110