Кошаркарите на Голден Стејт ја запишаа 15 овосезонска победа откако ја надиграа Филаделфија со 118:114.

Во победничкиот состав отсуствуваше Кари, своја вечер имаа Ли и Пашел постигнувајќи по 24 поени.  Кај поразени се издвои Харис со 24 поени.

НБА резултати:

Детроит – Јута 105:111
Кливленд – Денвер 104:102
Мемфис – Атланта 118:101
Порталнд – Сакраменто 111:123
Голден Стејт – Филаделфија 118:101