Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс славеа против Денвер Нагетс со 118:97 благодарание на расположениот Стеф Кари и неговите 32 поени осум скокови и три асистенции.

Кај поразените се издвои Портер со 26 поени, Јокиќ беше задржан на 19 поени и шест скокови и асистенции.

Во источното дреби, Бруклин беше подобар од Бостон со 109:104. Тејтум беше најефикасниот кај победникот со 38 поени.

На останатите натпревари: Хјустон – ЛА Клиперс 104-109, Оклахома – Вашингтон 109-129 и Портланд – Мемфис 128-130, Атланта – Мајами 118-103, Шарлот – Кливленд 108-102.