Кошаркарите на Голден Стејт претрпеа нов пораз на домашен терен во НБА лигата откако загубија од Сан Антонио со 107:112.

Стеф Кари беше најдобриот подинец кај поразените со 27 поени, иако пропушти две шанси за да го однесе натпреварот во продолжениеја, кај гостите се издвои Вајт со 25 поени.

НБА резултати:

Голден Стејт – Сан Антонио 107-112
Портланд – Бостон 117-145
Сакраменто – ЛА Клиперс 104-99
Бруклин – Чикаго 107-111
Милвоки – Мајами 124-102
Далас – Мемфис 90-97