ЛА Лејкерс загуби од Феникс 105:115, тоа донесе нервоза во составот на поразениот тим а резултираше со инцидент на теренот.

Ентони Дејвис и Двајт Хауард во втората четвртина почнаа да се туркаат на клупата на Лејкерси, за среќа беше спречен поголем инцидент и срам.