Хјустон ја победи Атланта со 158-111, Џејмс Харден мечот го заврши со 60 уфрлени поени и беше најзаслужен за победата.

Харден по четврти пат во кариерата успева да постигне 60 оли повеќе поени на еден натпревар, со ова го израмни рекордот на Мајкл Џордан.

Резултати:

Филаделфија – Индијана  119:116

Милвоки – Шарлот 137:96