Кошаркарот на Атланта, Тре Јанг делива незапирливо, тој беше најистакнат поединец во победата на својот тим против ЛА Клиперс со 108:99.

Јанг запиша 38 поени,  трет меч по ред има бројка со најмалку 38 поени, повторно блесна и против Клиперси.

Јута го совлада тимот на  Њујорк со 108-94, Руди Гобер со 18 поени,на што придодаде и 19 скока и четири блокади  ја донесе  деветата победа едноподруго на својот тим.

Хјустон подобар од  Вашингтон со 107-88,  Џон Волги победи „своите“, запиша  24 поени во тримфот на својот тим.