Никола Јокиќ уште еднаш се најде во центарот на вниманието на кошаркарската јавност откако постигна 31 поени 10 скокови и 8 асистенции и директно влијаше по играта на Денвер во победата над Феникс од 130:126.

Бруклин неочекувано загуби од Кливнелд со 125:113, Ирбинг мечот го заврши со 38 поени, Харден броеше со 19 поени.


НБА резултати:

Шарлот – Чикаго 110-123, Детроит – Хјустон 102-103, Индијана – Орландо 120-118, Кливленд – Бруклин 125-113, Филаделфија – Бостон 122-110, Торонто – Мајами 101-81, Минесота – Атланта 98-116, Сан Антонио – Далас 117-122, ЛА Клиперс – Оклахома 120-106, Феникс – Денвер 126-130, Сакраменто – Њујорк 103-94.