Денвер славеше против Детроит со 134:119 во натпревар на кој Никола Јокиќ уште еднаш се издвои со 27 поени, 11 асистенции и осум скокови за 27 минути активни на паркетот.

Стеф Кари посигна 41 поен во победата на Голден Стејт над Милвоки од 122:121. Пол Џорџ со 36 поени не успеа да спречи пораз на ЛА Клиперс против Портланд од 133:116.