Утринава се одиграа 11 натпревари во најсилната копаркарска лига, Србинот Никола Јокиќ со дабл-дабл учинок му донесе победа на Денвер.

Денвер победи на гости кај Портланд, Јокиќ постигна 20 поени и 13 скокови, на ова придодаде и 2 асистенции и беше најзаслужен за првата победа на својата екипа.

Резултати:

Орландо – Кливленд  94:85

Индијана – Детроит 110:119

Шарлот – Чикаго 126:125

Бруклин – Минесота 126:127

Мајами – Мемфис 120:101

Далас – Вашингтон 108:100

Филаделфија – Бостон107:93

Сан Антонио – Њујорк 120:111

Јута – Оклахома100:95

Феникс – Сакраменто124:95

Портланд  -Денвер 100:108