Србинот Никола Јокиќ е херојот кај Денвер во победата над Минесот со 100-98 по едно продолжение, тој погоди за два поени на 2,4 секунди до крајот и му донесе победа на својот тим.

Јокиќ  погоди само девет пати од 23 обиди, но погоди кога беше најпотребно а беше меѓу  најефикасните на мечот со 20 поени.