Кошаркарите на Денвер ја совладаа Оклахома со 119:101 во натпревар на кој Јокиќ постигна 27 поени и 12 скокови по три четвртини.

Јута Џез беше подобра од Њу Орлеанс со 118:102  и ја продолжи победничката низа на последните шест натпревари во НБА лигата.

Мичел со 28 поени и Кларксон со 18 поени беа најдобрите во составот на Јута, за поразените се издвои Вилијамсон со 32 поени.