Кошаркарите на Денвер се изборија за победа над Сан Антонио од 102:96, благодарение на расположениот Јокиќ. ЛА Лејкерс пак одново беа поразени, сега од Феникс со 115:105.

За Денвер, Јокиќ постигна 32 поени и 16 скокови, во поразениот тим Џонсон беше најдобар со 27 поени.

Резултати:

Кливленд – Шарлот 112:123

Орландо – Њујорк 96:121

Вашингтон – Индијана 135:134

Бостон – Торонто 83:115

Филаделфија – Бруклин 109:114

Чикаго – Њу Орлеанс 128:112

Денвер – Сан Антонио 102:96

ЛА Лејкерс – Феникс 105:115

Сакраменто – Јута 101:110