Лука Дончиќ повторно беше меѓу најдобрите играчи на Далас,  запиша  26 поени, но тоа не беше доволно да се совлада Хјустон кој оствари победа со 133-108.

Гордон со 33 и Казинс со 28 поени беа најдобри во составот на Хјустон.

 

Никола Јокиќ одигра нов извонреден натпревар, Денвер победи со 112-120 против Феникс. Јовиќ за 42. минути минати на паркетот запиша 29 поени и 22 скока, што е негов личен рекорд.

Бруклин го совлада Мајами со 128-124, Јута подобра  Голден Стејт 127-108.