Леброн Џејмс со потег  „дежа ву“ на мечот меѓу Лејкерси и Хјустон на кој „ракетите“ запишаа победа, но еден потег привлече внимание на мечот.

Еден од најдобрите играчи кај Лејкерси, Леброн Џејмс,  го повтори потегот на Коби од пред 19 години, легендарното забивање се случи на на исто место „Стејплс Центар“, во идентичен дрес дрес и кош.