Стеф Кари сезонава е надвор од терените поради скшреница на зголобот, но тој се очекува да се врати во составот на Голден Стејт на почетокот на март.

Плејмејкерот на „Вориорс“ според многумина е најдобриот шутер на сите времиња, а синоќа тоа го потврди со серијата погодени тројки од половина терен, во пресрет на мечот меѓу Бруклин и Голден Стејт, на кој славеа домаќините.

 

LOADING… 🔋🔋🔋

LOADING… 🔋🔋🔋

Gepostet von I <3 Basketball am Donnerstag, 6. Februar 2020