Кошаркарот на Филаделфија  Бен Симонс, ја постигна својата прва тројка по одиграни 172 натпревари, публиката го награди со овации.

Симонс е извонреден кошаркар, но слаб шутер за три поени, конечно постигна тројка која ги израдува навивачите, Филаделфија го победи Њујорк со 109-104.

Кошаркарот на Филаделфија мечот го заврши со 18 поени, 7 скока и 13 асистенции.