Кошаркарите на ЛА Лејкерс славеа на гостински паркет кај Мемфис со 109:108 продолжувајќи ја победничката низа во силно тепмо, втор тримф во два дена.

Леброн Џејмс постигна 30 поени, Дејвис мечот го завшри со 22 поени и пет блокади.

Резултати:

Мемфис – ЛА Лејкерс 108-109
Милвоки – Детроит 140-90
Јута – Њу Орлеанс 128-120
Минесота – Феникс 98-100
Шарлот – Чикаго 115-116
Индијана – Орландо 111-106
Атланта – Торонто 116-119
Њујорк – Сан Антонио 104-111
Филаделфија – Мајами 113-86,
Кливленд – Портланд 110-104