Кошаркарите на ЛА Лејкерс се изборија за триумф од 117:110 против Хјустон во дуелот на вечерта во НБА лигата.

Леброн Џејмс беше најдобриот во победничкиот состав со 26 поени, додека на спротивната страна Харден застана на 17 поени.

Бруклин успеа да го совлада Денвер, Дурант постигна 34 поени диека Јокиќ за поразените се издвои со 23 поени и 11 асистенции.

НБА резултати:

Филаделфија – Мајами 137 – 134 (
Бруклин – Денвер 122 – 116
Кливленд – Јута 87 – 117
Чикаго – Бостон (мечот е одложен)
Хјустон – ЛА Лејкерс 100 – 117
Оклахома – Сан Антонио 102 -112
Голден Стејт – Индијана 95 – 104