Петмина играчи на ЛА Лејкерс имаа двоцифрен учинок во победата над Голден Стејт од 126:93 во подготвителниот период пред почетокот на новата сезона во НБА лигата.

Најдобар поединец во редовите на победникот беше Леброн Џејмс со 18 поени и 11 асистениции, за Голден се издвои Расел со 23 поени 3 скокови и 3 асистенции.