Торонто Репторс го совлада ЛА Лејкерс со 113:104 и покрај солидната партија на Леброн Џејмс кој мечот го заврши со 13 поени, 13 скокови и 15 асистенции, Ентони Дејвис беше најефикасен во составот на „езерџиите“ со 27 поени.

За победникот се издвои Паскал Сиакам со 24 поени 11 скокови и 4 асистенции.

Резултати:

Оклахома -Милвоки 119:121
Њујорк -Кливленд 87:108
Феникс -Бруклин 138:112
Портланд -Атланта  124:113
Лос Анџелес Лејкерс – Торонто 104:113
Минесота – Денвер  98:100
Орландо – Индијана 102:109
Филаделфија – Шарлот 114:106