Леброн Џејмс се врати во составот на ЛА Лејкерс, со неговите  24 поени и 8 асистенции неговиот тим запиша важна победа на гостувањето против Индијана со 115-121.

Со овој триумф, ЛА Лејкерс се надева дека ќе избегне  „плејин-разигрувањето“.  Покрај Леброн се истакна и Дејвис, кој запиша дабл-дабл од 28 поени и 10 скокови.

 

НБА резултати:

Минесота – Бостон 108-124, Милвоки – Мајами 122-108, Бруклин – Чикаго 105-91, Индијана – ЛА Лејкерс 115-121, Њујорк – Шарлот 118-109 (по прод.) и  Сан Антонио – Феникс 103-140, .