Кошаркарите на Мајами Хит го совладаа Денвер со неочекувани високи 125:105.

Првото полувреме беше израменто но во третиот период Мајами направи предност од 16 поени и до крајот на средбата успеа дополнително да ја зголеми.

Батлер и Адебајо со по 22 поени беа најефикасни кај победникот, Јокиќ се издвои за Денвер со 19 поени.