Кошаркарите на Милвоки предводени од Холидеј и неговите 29 поени славеше славеа против Вашингтон со 135:134.

Кај поразените расположен беше Бил со 42 поени, Вестбрук мечот го заврши си 29 поени 12 скокови и 17 асистенции.

Портланд немаше милост на гостувањето кај Кливленд, обезбеди триумф од 141:105. Лилард со 32 поени беше беше најдобриот на паркетот кај победникот, кај поразени се издвои Лов со 18 поени и 8 скокови.

НБА резултати: , Милвоки – Вашингтон 135:134, Орландо – Бостон 96:132, Кливленд – Портланд 105:141, Атланта -Феникс 135:103, Хјустон – Филаделфија 115:135, Индијана – Сакраменто 93:104, Минесота – Мемфис 135:139, Денвер – Њујорк 113:97, Јута – Сан Антонио 126:94.