Кошаркарите на Милвоки Бакс славеа убедлива победа против Голден Стејт со 118:99 во дербито на вечерта во НБА лигата.

Адетокумбо со 30 поени 12 скокови и 11 асистенции беше најдобар во победничкиот тим. За гостите се издвои Вигинс со 16 поени.

НБА резултати:

Милвоки – Голден Стејт 118:99
Мемфис – Минесота 116:108
Њу Орлеанс – ЛА Клиперси 113:89
Бруклин – Оклахома 109:130
Денвер – Портланд 140:108