Во крајно неизвесен меч МЗТ Скопје поразени од Младост Земун, со конечни 82:75 за Србите. МЗТ Скопје падна во финишот.

Најдобар кај аеродромци беше Олуџоби со 18 поени, Адем Мекиќ имаше 14, а двоцифрени беа и Тарнер и Бојиќ.

Кај победниците најдобри беа Милосављевиќ и Гомбалд, кои постигнаа по 17, односно 14 поени. По 13 имаа Белиќ, Игбану и Аранитовиќ.

Сепак и покрај овој пораз МЗТ Скопје останува на шестата позиција и се во позиција која ги носи во разигрувањето за титулата.

Standings provided by SofaScore LiveScore