Никола Јокиќ беше најдобриот поединец во составот на Денвер во победата над Оклахома од 119:101.

Постигна 27 поени и имаше 12 скокови со што уште една докажа дека е во неверојатна форма на почетокот од новата сезона во НБА лигата.

Ова се најдобрите потези на Јокиќ во триумфот над Оклахома.