Бекот на Ла Клиперс Патрик Беверли не беше спремен премногу  да фали градските ривали Лејкерс кои славеа во градското дерби со 112-103.

„Морме да им одадеме признание. Живееме во Ел-Еј и тешко да се носиш со овој пораз, но тоа е само еден меч. Што се однесува до Леброн не е ми е предизвик да го чувам. Не гледам разлики меѓу било кој кошаркар, го правам тоа што најдобро знам“-изјави Беверли.