Кошаркарите на Црвена Звезда со неверојатен финиш, кош во последните моменти од мечот , го совлада Партизан со 76-75 за четврта титула во низа  и 20 јубилејна во историјата на клубот.

Четвртио меч донесе драма, прекид, кош во последната секунда на Берон и триумф на „црвено-белите“ .