Сан Атнонио дојде до првата победа по двата порази во низа, запиша триумф над Оклахома со 121-112.

Ламаркус Олдриџ беше најдобриот поединец кај победничката екипа  со 39 поени, Галинари со 27 поени беше најефикасниот играч кај Оклахома.

Лос Анџелес Клиперс, предводени од Кавај Ленард со шест разлика го победи Портланд, резултатот 107-101. Ленард мечот го заврши со 27 поени, 13 скока и четири асистенции.

РЕЗУЛТАТИ:

ЛА Клиперс – Портланд 107:101

Шарлот – Бостон 87:108

Сан Антонио – Оклахома 121:112

Феникс – Мајами 108:124