Словенецот Лука Дончиќ постави рекорд во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, утринава против Сакраменто запиша 34 поени, 20 скокови и 12 асистенции и му донесе победа на својот тим со 114-110 по продолжението.

Дончиќ асистираше на начин на кој го исфрли во празно Џозе, тој не знаеше каде одеше…