Кошаркарите на Милвоки стигнаа до шампионската круна во  НБА,  запишаа победа против  Феникс 105-98 и дојдоа до четвртата победа.

Блескаѓе на шесте натпревари Јанис Адетокумбо, ова се ТОП 5 моменти од последниот меч: