Лука Дончиќ беше на чекор до трипл-дабл, запиша 33 поени, 10 скокови и 9 асистенции во победата на Далас против Орландо со 130-124.

Младиот Словенец повторно беше најефикасен играч на натпреварот, оваа аситенција е неверојатна на Дончиќ, привлече внимание, ова се прераскажува од средбата со Орландо.