Мајами е во финалето на НБА, ќе игра со ЛА Лејекрс за титулата, првиот меч е во четврток наутро.

Клучен играч кај Мајами беше Адебајо, тој реализираше 32 поени, најмногу за него во кариерата на меч од плејофот.

Мајами по 6 години повтроно ќе с ебори за титулата во НБА.

Сите поени на Адебајо: